Eyüp Belediyesi, Feshane`de aşure dağıttı

Eyüp Belediyesi, Feshane`de aşure dağıttı

Eyüp Belediyesi, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde Kardeşlik ve Aşure Günü düzenledi. Etkinlikte katılımcılara aşure dağıtıldı.

 

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, programda yaptığı konuşmada, "Ehl-i Beyt sevgisi hepimizin yüreğinde. Eyüp Sultan Hazretleri’nin manevi huzurunda böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Farklı kültürlere sahip olmamız bizim zenginliğimizdir. Her birinin kendi zenginliğini ortaya çıkartacak bu tarz organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi. Dünya Ehlibeyt Başkanı Fermani Altun da "Bugün artık yeni Anayasa yapılıyor ve biz bunu canı gönülden destekliyoruz. Bugün ülkemizdeki iç sorunların sona ermesi için hükümetimizin başlattığı diyalogu destekliyoruz. Fakat bir takım güçler barışın desteklenmesinden rahatsız oluyorlar." şeklinde konuştu.

Etkinliğe; Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Balkan Alevi- Bektaşi Dernekleri Genel Sekreteri Hüseyin Başaran, Eyüp Müftüsü Dr.Muammer Ayan ve çok sayıda semt sakini katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.